Ostrzeżenie o chorobie meningokokowej: radykalny spadek szczepień młodzieży

0

Pandemia również ukarała zaszczepienie młodzieży, szczególnie przeciwko chorobie meningokokowej. W rzeczywistości 16-latkowie zaszczepieni we Włoszech przeciwko mikroorganizmowi odpowiedzialnemu za zapalenie opon mózgowych z czterowalentnym spadkiem z 74,94 procent w 2019 r.do 58,5 procent w 2021 r. (wzrost z 52,88 procent w 2020 r.), niekorzystne rozróżnienie 16,44 punktów porcji. Prawie co szósty mniej młodych dorosłych. To jest poszukiwanie 11. raportu Salutequità szczepienia, a także Equity: focus on teen meningococcal condition.

Celem 95-procentowego pokrycia nastolatków są nadal odległości

„W 2021 r.”, czytamy w artykule, „w przypadku szczepienia na 4 stres meningokokowy, średnia krajowa Ochrona wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim, ale na liczbę korzystnie wpływa Valle PSDiet d’ Aosta z Trento, Veneto, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna, Apulia i Basilicata, gdzie zaszczepiono 3 na 4 nastolatków.

Nieprawidłowości regionalne są w rzeczywistości bardzo wyraźne, a ich wartość waha się od 11, 82 procent w Umbrii do 87, 26 procent w Emilii Romanii. Nie tylko to. Młodzież w wieku 18 lat w 2019 roku wynosiła 58,31 procent, podczas gdy w 2021 roku 62,22 procent, w 2020 roku 55,1 procent.„Wynik jest taki, że cel ochrony 95 procent nastolatków przed zapaleniem opon mózgowych poprzez zastrzyki nadal wydaje się odległy, pomimo faktu, że inwazyjne choroby bakteryjne, takie jak zapalenie opon mózgowych, stanowią problem zdrowia publicznego, jak pokazano w Krajowym Planie zapobiegania 2020-25, a szczepienia nadrabiające zaległości wśród nastolatków są najwyższym priorytetem w rundzie Ministerstwa Zdrowia i odnowy biologicznej z 30 lipca 2020 r.

W niektórych obszarach dostęp do szczepień nie zawsze jest zapewniony

„Jednak”, zauważa Salutequità, ” bardzo wyróżnia się zdolność obszarów do zagwarantowania młodzieży dostępu do szczepień. Niektórzy faktycznie stracili grunt pod względem szczepień w porównaniu z 2019 r.: Piemont (-13,72 ), Liguria (-11,97 ), Sycylia (-11,6 ), ze wzrostem w Toskanii (-48,12 czynników porcji z 78,53 procent w 2019 r. do 30,41 procent w 2021 r.); zawsze w ujemnej Kalabrii (-8,72 ), Emilii Romagny (-4,09), a także Marche (-4,31). Według raportu, rozróżnienia między regionami zostały nagrane na wideo w zakresie uzyskanej ochrony ubezpieczeniowej, a także zdolności do nadrobienia liczby zaszczepionych w latach 2019-2021, ale dodatkowo w strategiach szczepień, a także polisach (np. rodzaj szczepień, udział gospodarstw domowych i młodzieży). W niektórych obszarach dostęp do szczepień nie zawsze jest zapewniony

W nowym planie szczepień celem jest pozbycie się nierówności terytorialnych
Motyw pokonywania nierówności terytorialnych wpływa na układ zupełnie nowej krajowej strategii szczepień zapobiegawczych (Npvp) 2023-2025: w najnowszej odmianie – obecnej przez regiony przed konferencją techniczną w konferencji Państwo-regiony – pilne działania systemu szczepień i nierówności lokalne są poświadczone, a motyw równości dostępu do uzyskania znajduje się w centrum uwagi, utrzymując wysoki nacisk dodatkowo na zespoły, do których trudno się dostać lub które mają niski problem.

Nowy plan, według specjalistów Salutequità, ma wiele zupełnie nowych atrybutów: uruchamia aktualizację kalendarza szczepionek ze strategii, aby zapewnić dodatkową podaż zgodnie z rozwojem klinicznym; mówi o utrzymywaniu otwartych drzwi z czasem dla współpracowników biorców (np. w przypadku Hpv), którzy przegapili lub odroczyli szczepienie, niezależnie od tego, czy faktycznie uzyskali do niego prawo; obejmuje apteki wśród tych, które będą miały możliwość dostarczenia szczepionki przeciwko wirusowi Hpv.; podkreśla włączenie inokulacji do ścieżek diagnostycznych diagnozy, a także leczenia (PDTA), a także znacznie większe zaangażowanie ekspertów w dziedzinie zdrowia, w tym specjalistów referencyjnych w zakresie patologii przewlekłych/onkologicznych; a także pokonuje uznaniowe stosowanie w obszarach między szczepieniem przeciw meningokokom C a czterowartościowym ACYW w grupie wiekowej dzieci (między 13.a 15. miesiącem).

Potrzebne są zasoby, aby zapewnić uczciwą podaż.

Do dnia dzisiejszego tylko 12 obszarów rozważało obecnie przycisk od MenC do Guy ACWY: Trento, Fvg, Veneto, Emilia Romagna, Marche, Umbria, Lacjum, Molise, Kampania, Apulia, Basilicata i Kalabria, jednak w 2021 r.szczepienie czterowalentnym w wieku 24 miesięcy odnotowało krajowy standard 54,16 procent, w odniesieniu do jednego na 2 dzieci.

„Aby zapewnić szybką, niezawodną i sprawiedliwą dostawę szczepionek”, mówi Tonino Aceti, Szef stanu Salutequità, ” pilnie potrzebne są 3 działania: zajęcie się węzłem zasobów wymaganych do konkretnego położenia ręki na lokalnych dysproporcjach, a także wykonanie tego, co jest uwzględnione w strategii; bezzwłocznie określić quali-ilościowe wymagania dotyczące personelu działów prewencji; a także działać na dźwigni nadzoru Lea. W szczególności Aceti zawiera: „strategia bez szczególnego przydziału źródeł z pewnością sama w sobie nie odniesie sukcesu w zapewnieniu harmonii podaży szczepionek w regionach.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj