Zaopiekuj się sobą, transfer w celu zabezpieczenia płuc podczas zimy

0

W sezonie zimowym każda osoba jest o wiele bardziej podatna na infekcje dróg oddechowych. W rzeczywistości zimna pogoda zapobiega kilku ważnym systemom obronnym naszego organizmu przed infekcjami, a także mikroorganizmami, minimalizując jego reakcję immunologiczną.

„Niskie temperatury środowiskowe reklamują wyższą transmisję i wzrost infekcji dróg oddechowych w wyniku zmian w „klirensie śluzowo-rzęskowym”, istotnym mechanizmie obronnym dróg oddechowych zdolnym do neutralizacji, a także blokowania dostępu do płuc organów międzynarodowych, a także wirusów, takich jak wirusy, a także zarazki”, omawia Maria Pia Foschino Barbaro, Pełna Nauczycielka blog chorób układu oddechowego – University of Foggia, Policlinico di Foggia, redaktor vademecum „Trip in Breathing system”. – Edycja Zimowa.”Nowy wysiłek należy do kampanii” Chroń swoje płuca”, promowanej przez Zambon Italia, aby omówić, dlaczego i jak dokładnie dbać o drogi oddechowe.

Wellness, pęcherzyki nosowe silne przeszkody kontra wirusy

Według aktualnych badań przeprowadzonych przez naukowców z Massachusetts Eye, a także Ear, a także Northeastern College, obniżony poziom temperatury powoduje wyraźny spadek pęcherzyków zewnątrzkomórkowych w nosie. Są to prawdziwi „strażnicy”, którzy chronią nas przed infekcjami, zanim będą mieli okazję zainfekować komórki.

Niewątpliwie, jeśli ich brakuje, płuca są szczególnie podatne na infekcje. Zima to czas trwania najlepszego alarmu dla dobrego samopoczucia płuc, zarówno ze względu na wyniki zimy na reakcję immunologiczną, mechanizmy obronne układu oddechowego, jak i bezpośrednią ekspozycję na znacznie bardziej typowe aspekty zagrożenia.

„Do zagrożeń związanych z działaniem na organizm niskich temperatur normalnych w sezonie zimowym należy również uwzględnić elementy, które uszkadzają płuca przez cały rok, takie jak palenie tytoniu, zanieczyszczenie, a także działanie wolnych rodników, które leżą u podstaw stresu oksydacyjnego” – dodaje Foschino Barbaro. „Dlatego, szczególnie w miesiącach zimowych, konieczne jest podjęcie środków bezpieczeństwa, a także stosowanie świetnych praktyk, które pomagają organizmowi zwalczać stres oksydacyjny, na przykład poprzez promowanie produkcji glutationu dzięki pierwiastkom śladowym bogatym w przeciwutleniacze lub substancje takie jak N-acetylocysteina.”

Zdrowie, 5 ruchów w celu ochrony płuc

The 5 transfer to ideal handle the cooler weeks and sanctuary płuca są zdefiniowane w vademecum „Trip to Breathing-Wintertime Edition”: Chroń usta i nos, Na Zewnątrz oprócz w zamkniętych miejscach, szczególnie jeśli są zatłoczone; nabierz dobrych nawyków unikania; rzucić palenie papierosów; kontroluj najwyższą jakość powietrza; a także uzupełnij przeciwutleniacze. Bezpieczeństwo płuc zaczyna się od ust i nosa, które powinny być chronione na zewnątrz, ale dodatkowo w zatłoczonych obszarach wewnętrznych za pomocą maski. Ważne jest również, aby skorzystać z naturalnego filtra reprezentowanego przez nosowe kanały powietrzne, wdychać przez nos, a także wydychać ustami.

Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, ważne jest, aby zastosować doskonałe praktyki ostrożności, takie jak trzymanie się z dala od regulacji temperatury, częste mycie rąk, zakrywanie nosa i ust podczas kichania lub kaszlu, często zmiana powietrza w obszarach, a także jedzenie warzyw i owoców. Pomocne są również szczepienia, które chociaż nie są dostępne dla wszystkich infekcji i bakterii zagrażających zdrowiu oddechowemu, są ważną początkową linią obrony, aby uniknąć nawet poważnych trudności, szczególnie dla osób starszych i młodzieży.

Wellness, palenie papierosów najgorszy przeciwnik płuc’

Nie ma wtedy jeszcze gorszego przeciwnika dla zdrowia płuc niż palenie. „Zimna pogoda, szczególnie ze względu na obniżone temperatury, które nie zwabiają ludzi do wyjścia na zewnątrz w celu palenia, może być właściwym czasem na poddanie się” – podkreśla Foschino Barbaro. Inwestowanie większej ilości czasu w pomieszczeniach wymaga dodatkowo kontrolowania najwyższej jakości powietrza, zarówno pod względem wilgotności-która nie powinna być tak niska-jak i jakości: doskonale nadaje się do napowietrzania obszarów i czyszczenia filtrów klimatyzacyjnych. Wellness, palenie papierosów najgorszy przeciwnik płuc'

Ostatecznie zwróć uwagę na napięcie oksydacyjne, które może powodować zwiększone ryzyko uszkodzenia płuc: oznaką stresu oksydacyjnego jest deficyt glutationu, głównego przeciwutleniacza w ludzkich komórkach. Możliwe jest stymulowanie jego produkcji za pomocą przeciwutleniaczy, które działają przeciwko wolnym rodnikom, a zatem mogą wspierać nasz organizm w reagowaniu na mikroorganizmy, a także infekcje.

Vademecum, aby lepiej stawić czoła zimnej pogodzie, ale także rozsądny przewodnik, a także odcinki animowanej serii dokumentów, aby znaleźć pomocne pomysły na radzenie sobie z drogami oddechowymi. Od stylu życia, a także trening oddechowy, poprzez czynniki ryzyka, aby uniknąć, do praktycznych ćwiczeń, aby dowiedzieć się dokładnie, jak zwrócić uwagę na oddech, trenować go, a także utrzymać go w zdrowiu i równowadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj