Kultura planu diety, a także zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie

0

Dietetyczny styl życia może z łatwością zwiększyć znaczne poczucie winy, strachu, litości i dyskomfortu. Jednocześnie może radykalnie wpłynąć na twoje samopoczucie psychiczne. Zaczynasz otrzymywać niespokojne pomysły na posiłki. Na przykład stres i to, co powinieneś jeść, a także poczucie winy z powodu błędów w diecie. Decyduje o twoich relacjach i odciąga cię od pracy, studiów, a nawet innych obowiązków.

Ból psychiczny wynikający z kultury planowania diety powoduje cierpienie psychiczne – zobacz – strona główna. Z czasem poczucie bezradności, irytacja i ciągły stres psychiczny mogą powodować lub nawet pogarszać stan zdrowia psychicznego, taki jak stres, niepokój i niepokój. Komunikuj się z rodziną i przyjaciółmi, aby uzyskać pomoc, jeśli walczysz ze szkodliwym wpływem diety na styl życia.

Różne inne wady społeczeństwa dietetycznego

Niekorzystne wzorce żywieniowe. Przesadzone programy dietetyczne mogą powodować zaprzeczanie, a także prowadzić do negatywnych zachowań żywieniowych lub różnych innych konsekwencji. Na przykład dieta może zmusić ludzkie tkanki mózgowe do zjadania się w celu zachowania energii, powodując uczucie głodu. Dlatego masz tendencję do przejadania się, a nawet przejadania się. Zaburzenia odżywiania, takie jak jadłowstręt psychiczny, a także bulimia, są wyłącznie zaburzeniami związanymi z dietą i kulturą.

diet culture

Trudne do przestrzegania

Zbyt duża polityka głodowa może być trudna do utrzymania. Jeśli ciągle ograniczasz swoje ulubione potrawy lub tłumisz apetyt, może to sprawić, że poczujesz się pokonany, powodując, że porzucisz plan diety.

  • Niedobór składników odżywczych

Istnieje wiele oczywistych przyczyn niedoborów składników odżywczych. Niemniej jednak jest o wiele bardziej popularny, gdy przestrzegasz przepisów żywieniowych proponowanych przez kulturę diety. Wiele osób decyduje się na diety unikające określonych posiłków w celu utraty tkanki tłuszczowej. Zanim przejdziesz do wyjątkowej diety, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji na temat prowadzenia dobrze zbilansowanego stylu życia, rezygnując z niektórych produktów spożywczych.

  • Sposoby walki z kulturą planowania diety

Całkowite trzymanie się z dala od kultury diet jest wyzwaniem ze względu na jej upartą naturę w społeczeństwie, ale istnieją kursy, które możesz próbować ograniczyć bezpośredni kontakt ze społeczeństwem stosującym diety.

  • Zapobiegaj mediom

Chroń się przed wszelkiego rodzaju forami internetowymi, portalami społecznościowymi, zespołami internetowymi, a nawet programami komputerowymi, które sprawiają, że zakładasz, że nie jesteś wystarczająco dobry w sposób, w jaki jesteś w rzeczywistości.

Na przykład badanie pokazuje, że reklama medialna i marketing urody i szczupłości kobiet powoduje zamieszanie i niezadowolenie wielu młodych ludzi. A także zmienne społeczno-kulturowe, zwłaszcza widoczność w mediach, odgrywają niezbędną rolę w kulturze dietetycznej.

Ćwicz neutralność ciała

Neutralność ciała to tak naprawdę idea, że powinieneś skoncentrować się na tym, co twoje ciało fizyczne może zrobić teraz, dzisiaj, a nie na tym, jak chcesz wyglądać. Jest to idea, że możesz z łatwością egzystować bez nadmiernego myślenia o swoim ciele fizycznym, pozytywnie lub negatywnie. Praktykowanie bezpartyjności systemu ciała może pomóc ci zmienić styl życia na dietę.

Naucz się o zdrowiu. Oświecenie się i przyjrzenie się, czym właściwie jest ogólne dobre samopoczucie, może pomóc ci zrozumieć, jak koncentrowanie się tylko na szczupłej sylwetce i tłuszczach może być szkodliwe dla twojego dobrego samopoczucia. Pozwala również zrozumieć szeroką gamę technik, aby być zdrowym i zrównoważonym, tworząc różnorodne typy ciała i zachowania konsumpcyjne.

Kiedy rozmawiać z doradcą?

Zaburzenia odżywiania to poważne choroby psychiczne, które często wymagają kwalifikowanego postępowania. Poniżej znajduje się kilka ostrzegawczych wskazówek, które zwykle oznaczają, że możesz potrzebować pomocy eksperta:

W rzeczywistości ciągle myślisz o produktach spożywczych i swojej wadze. Obejmuje zastanawianie się nad tym, co aktualnie jesz, nadchodzącym posiłkiem lub masą ciała.
Myślisz o jedzeniu w ludziach. Więc nie chcesz jeść w towarzystwie, ponieważ wahasz się przed krytyką.

Koncentrujesz się po prostu na jedzeniu dobrze zbilansowanej żywności. Obsesja na punkcie samego spożywania posiłków uważanych za społeczeństwo dietetyczne może symbolizować zaburzenie odżywiania.

Brak apetytu wiąże się ze zmianami stanu umysłu. Na przykład ciągłe zmiany zachcianek wraz ze zmianami stanu umysłu, takimi jak smutek, zmniejszona energia elektryczna, a także utrata radości ze stylu życia, nie są w rzeczywistości dobrze zrównoważone.
Myślisz, że nie możesz kontrolować, ile jesz. Brak kontroli nad jedzeniem jest znakiem rozpoznawczym stanu objadania się.

Jeśli odkryjesz, że większość z tej listy stawia cię, być może nadszedł czas, aby poruszyć to razem z kimś, na kogo liczysz. Może to być kumpel, ukochana osoba, lekarz lub specjalista. Oczywiście każdy terapeuta jest inny, ale nie zaszkodzi pójść i skonsultować się z osobą.

Wnioski

Dieta z pewnością nie powinna osłabiać odżywiania, ale kultura diety regularnie podkreśla szczupłość a także wygląd ponad zdrowie ciała i dobre samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Trzeba wiedzieć, że utrata masy ciała nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie dobrego samopoczucia, a bycie szczupłym nie oznacza od razu dobrego samopoczucia.

Bezrefleksyjne stosowanie się do jakiejkolwiek diety nie służy organizmowi. Jako alternatywę, zwróć uwagę na zdrowe i zrównoważone zarządzanie wagą zamiast celów szybkiej utraty tłuszczu. Dlatego to, czy nauka diety jest świetna, czy nawet zła, zależy dokładnie od tego, jak ją rozpoznasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj