Zdrowy i zbilansowany talerz dla młodych

0

Talerz zdrowego i zbilansowanego jedzenia dla malucha jest w rzeczywistości wizualnym przeglądem, który pomaga edukować, a także zachęca dzieci do dobrego jedzenia i ruchu. Na pierwszy rzut oka grafika przedstawia przykłady najlepiej wybieranych produktów spożywczych, aby zainspirować do wyboru zdrowszych posiłków i przekąsek, i podkreśla aktywność fizyczną jako część równania zachowania zdrowia i równowagi – zobacz psdiet.pl.

Konstruowanie zdrowej i zbilansowanej oraz dobrze zbilansowanej diety

Spożywanie różnych produktów spożywczych sprawia, że nasze potrawy są zarówno ekscytujące, jak i smaczne. W rzeczywistości jest to również klucz do zdrowej i zbilansowanej, a także zbilansowanej diety, biorąc pod uwagę, że każdy posiłek zawiera jedyną w swoim rodzaju mieszankę składników odżywczych – każdy makroelement (węglowodan, białko i nadmiar tłuszczu) oraz pierwiastki śladowe (witaminy i minerały). Talerz zdrowej konsumpcji dla dzieci zawiera plan, który ma pomóc naszej firmie w stworzeniu najbardziej idealnych wyborów żywieniowych.

Zdrowy i zbilansowany talerz dla młodych

Oprócz załadunku połowy naszego talerza wraz z żywymi warzywami i owocami (a także wybierania ich jako przekąsek), podziel drugą połowę między pełne ziarna i zdrowe białko:

Dzieci_Warzywa

Im więcej warzyw – a także im wyższy asortyment – tym lepiej. Ziemniaków, a także frytek nie zalicza się do warzyw ze względu na ich niekorzystny wpływ na poziom glukozy we krwi.

Jedz dużo produktów owocowych w różnych kolorach.

Wybieraj produkty z całych owoców lub owoce posiekane (w przeciwieństwie do ekstraktów z produktów owocowych; ogranicz ekstrakt do jednej małej szklanki dziennie). Idź z całymi powierzchniami lub nawet daniami tworzonymi wraz z minimalnie przetworzonymi całymi powierzchniami. Im mniej przetworzone ziarna, tym lepiej.

Całe ziarna – pełnoziarnista lub ziarno, dziki ryż, komosa ryżowa, a także produkty spożywcze, które pomogły wraz z nimi, takie jak pełnoziarniste spaghetti i 100% pełnoziarnisty chleb – mają łagodniejszy wpływ na poziom glukozy we krwi i hormon insuliny niż biały ryż, chleb, ciasto na pizzę, spaghetti i różne inne ulepszone ziarna.

Zdecyduj się na fasolę, a także groch, migdały, nasiona, a także różne inne zdrowe i zbilansowane białka pochodzenia roślinnego, a także ryby, jaja i drób. Ogranicz czerwonawe mięso (mięso, wieprzowina, jagnięcina) oraz unikaj przetworów mięsnych (bekon, wędliny, hot dogi, kiełbaski).

Należy również pamiętać, że tkanka tłuszczowa jest niezbędnym składnikiem naszej diety, a najważniejsze jest to, w jakiej formie nadmiar tłuszczu jest spożywany przez naszą firmę. Nasz zespół powinien rutynowo wybierać żywność zawierającą zdrowe i zbilansowane nienasycone tłuszcze ustrojowe (w tym ryby, orzechy, nasiona, a także zdrowe oleje roślinne), ograniczać produkty spożywcze o wyższej zawartości tłuszczów uwodornionych (zwłaszcza czerwonawe produkty mięsne), a także unikać niezdrowy nadmiar tłuszczów trans (z nieco uwodornionych olejów):

Produkty mleczne są potrzebne w znacznie mniejszych ilościach niż różne inne produkty spożywcze na naszym talerzu:

Dzieci_nabiał.

Zdecyduj się na niesmakowane mleko, prosty jogurt, procent sera i inne niesłodzone produkty mleczne.
Mleko i inne produkty mleczne są dobrym źródłem wapnia i witaminy D, ale idealne spożycie produktów mlecznych nie zostało jeszcze ustalone, a badania wciąż trwają. W przypadku dzieci, które spożywają mało nabiału lub nie spożywają go wcale, należy zapytać lekarza o możliwość suplementacji wapnia i witaminy D.

Woda powinna być napojem wybieranym przy każdym jedzeniu i przekąsce, a także wtedy, gdy nasz zespół jest energiczny:

  • Woda jest w rzeczywistości najlepszym wyborem, jeśli chodzi o łagodzenie pragnienia. W rzeczywistości jest również bezcukrowy, a także tak szybki i łatwy do odkrycia, jak najbliższy kran.
  • Ogranicz soki – które mogą zawierać tyle samo słodyczy, co napoje bezalkoholowe – do jednej małej szklanki dziennie, a także trzymaj się z dala od słodkich napojów alkoholowych, takich jak napoje gazowane, alkoholowe napoje owocowe i napoje sportowe, które dostarczają wiele tłuszczów, a także praktycznie żadnych innych składników odżywczych. Z biegiem czasu spożywanie słodkich koktajli alkoholowych może powodować przyrost masy ciała i zwiększać zagrożenie cukrzycą typu 2, problemami z sercem i różnymi innymi powikłaniami.
  • W końcu, podobnie jak wybieranie właściwych posiłków, włączenie aktywności fizycznej do naszego czasu poprzez pozostawanie aktywnym należy do dania dla zachowania zdrowia i równowagi:

Zawód mniej aktywny „czas siedzenia” dla „czasu fit”.

Dzieci i młodzież powinny uprawiać sport przez co najmniej godzinę dziennie, a także nie potrzebują drogich urządzeń ani centrum zdrowia i fitnessu. Sugestie dotyczące ćwiczeń dla Amerykanów sugerują wybieranie dla dzieci nieuporządkowanych zadań, takich jak zabawa w konflikt, lub nawet świetnie się bawić przy użyciu urządzeń terenowych.

Ogólnie rzecz biorąc, głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na najwyższą jakość planu diety.

Rodzaj węglowodanów w schemacie diety jest ważniejszy niż ilość węglowodanów w planie diety, biorąc pod uwagę, że niektóre źródła węglowodanów – jak warzywa karmy (poza białymi ziemniakami), produkty owocowe, produkty pełnoziarniste, a także ziarna – są w rzeczywistości o wiele zdrowsze niż glukoza, białe ziemniaki i potrawy z białej mąki. Zdrowy i Zbilansowany Półmisek Dziecięcy zawiera niesłodzone napoje, desery, a także różne inne dania gotowe. Z pewnością nie są to codzienne posiłki i powinny być spożywane rzadko, jeśli w ogóle wcześniej. Zdrowy i zbilansowany talerz do spożycia dla malucha promuje stosowanie dobrze zbilansowanych olejów zamiast innych form tłuszczu.

Odnośnie dobrze zbilansowanego talerza do jedzenia malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj