Chcesz przejść na dobrze zbilansowaną dietę? Przeczytaj to.

0

Chcesz przejść na dobrze zbilansowaną dietę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeglądając ogłoszenia o dobrze zbilansowanych dietach w czasopismach i książkach z przepisami, upewnij się, że szukasz takiego, który:

 • Składa się z wybranych artykułów spożywczych z istotnych grup artykułów spożywczych: produkty owocowe; warzywa; całe ziarna; niskotłuszczowe produkty mleczne, a także chude zdrowe białko, zawierające fasolę, a także różne inne rośliny strączkowe, orzechy i nasiona; i zdrowy nadmiar tłuszczów
 • Podaje zasady dotyczące ilości jedzenia do wyboru z każdej drużyny – WWW
 • Składa się z artykułów spożywczych, które można znaleźć w sklepie spożywczym w Twojej okolicy — w przeciwieństwie do produktów specjalistycznych, a nawet koneserskich sklepów detalicznych
 • Dostosuje się do Twoich upodobań, stylu życia i planu budżetowego
 • Podobnie porozmawiaj ze swoim lekarzem o zagrożeniach dla zdrowia. Na przykład Twój lekarz może zalecić zmniejszenie zawartości sodu w diecie, jeśli masz nadciśnienie.

Chcesz przejść na dobrze zbilansowaną dietę? Przeczytaj to.

Korzyści zdrowotne wynikające z dobrego spożycia

Dobrze przemyślana dieta zapewnia każdemu z:

 • energii elektrycznej, którą musisz mieć, aby zawsze zachować energię przez cały czas
  składniki odżywcze potrzebne do wzrostu, a także odbudowy, pomagając zachować siłę i równowagę, a także pomagają zatrzymać choroby związane z dietą, w tym niektóre
 • komórki nowotworowe

Utrzymanie aktywnego, a także spożywanie zdrowej, zbilansowanej diety może dodatkowo pomóc w utrzymaniu zdrowej i zrównoważonej wagi. Niedobory niektórych kluczowych składników odżywczych – w tym witaminy A, B, C, a także E, a także cynku, żelaza i selenu – mogą osłabiać części układu odpornościowego organizmu.

Więcej o witaminach, minerałach i składnikach odżywczych

Cukrzyca typu 2

Utrzymanie prawidłowej masy ciała, a także przestrzeganie zbilansowanej diety o niskiej zawartości uwodornionych tłuszczów i dużej zawartości błonnika znajdującego się w pełnych ziarnach, może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2

Dużo więcej o cukrzycy typu 2.

Zdrowie i dobre samopoczucie serca

Zdrowa dieta bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowy nabiał może pomóc zmniejszyć zagrożenie chorobami układu krążenia poprzez utrzymanie ciśnienia krwi oraz poziomu cholesterolu.

Wysokie ciśnienie krwi, a także cholesterol mogą być wskaźnikiem zbyt dużej ilości sodu, a także tłuszczów nasyconych w diecie.

Spożywanie porcji tłustych ryb – w tym łososia, a także pstrąga – co tydzień może z łatwością dodatkowo pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Duże ilości tłuszczów omega-3 w tłustych rybach są dobre dla zdrowia duszy.

Silne tkanki kostne i zęby

Dieta bogata w minerały wapnia utrzymuje silne zęby i tkanki kostne i może pomóc spowolnić utratę masy kostnej (osteoporozę) związaną z wiekiem.

Wapń jest powszechnie kojarzony z produktami mlecznymi, ale możesz dodatkowo dostarczać wapń jedząc:

 • sardynki, sardynki, a nawet konserwy z łososia (wraz z kośćmi).
 • ciemnozielone warzywa – takie jak jarmuż i brokuły.
 • posiłki wzbogacone w wapń – takie jak produkty sojowe, soki owocowe i płatki zbożowe.

Ponieważ witamina D pomaga organizmowi wchłaniać wapń, upewnij się, że przyjmujesz ją na zewnątrz (twoje ciało otrzymuje witaminę D pochodzącą ze słońca), a także masz dużo produktów spożywczych zawierających witaminę D w swojej diecie – w tym tłuste ryby i wzbogacone płatki zbożowe .

Dodatek o witaminie D.

Tylko jak poradzić sobie z wagą. Zdrowa i zbilansowana dieta, która zawiera dużo produktów owocowych, warzyw, produktów pełnoziarnistych, a także umiarkowaną ilość tłuszczów nienasyconych, produktów mięsnych, a także mleka, może pomóc w utrzymaniu stabilnej masy ciała. Posiadanie dużej różnorodności tych posiłków każdego dnia pozostawia mniej miejsca na produkty spożywcze, które w rzeczywistości są bogate w tłuszcze i glukozę – główne źródło przyrostu masy ciała.

Wraz z ćwiczeniami, spożywanie dobrze zbilansowanej diety w odpowiednich porcjach może dodatkowo pomóc schudnąć, obniżyć poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj