Zdrowa i zbilansowana, zbilansowana dieta

0

Nasi eksperci mają na celu zapewnienie ludziom dostępu do wiarygodnych informacji opartych na nauce, aby pomóc każdej osobie w jej przygodzie w kierunku dobrze zbilansowanej, zrównoważonej diety W tej części możesz przejrzeć harmonię różnych produktów spożywczych i składników odżywczych potrzebnych w schemacie diety na dobre zdrowie i dobre samopoczucie oraz dobre samopoczucie.

Szybkie proste fakty na temat zdrowej, zbilansowanej diety

1. Zdrowe i zrównoważone odżywianie dotyczy zachowania równowagi różnych produktów spożywczych, a także składników odżywczych w planie diety dla dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia, zobacz – SG.

2. Żadna pojedyncza żywność lub grupa artykułów spożywczych nie może zaoferować tego, czego nasi eksperci potrzebują, aby być zdrowym. Spożywanie różnych posiłków z każdego zespołu żywieniowego może pomóc naszej firmie otrzymać pełny zakres składników odżywczych, których potrzebuje nasz organizm.Zdrowa i zbilansowana, zbilansowana dieta

3. Warzywa i owoce są kluczowym elementem zdrowej i zbilansowanej diety, a nasi eksperci powinni starać się otrzymywać nasze 5 DZIENNIE lub nawet więcej, jeśli nasza firma może. Mogą to być czyste, mrożone, suszone lub kanistrowe owoce i warzywa.

4. Produkty skrobiowe, takie jak chleb, ziemniaki, spaghetti, ryż, a także inne zboża stają się częścią dobrze zbilansowanej diety, ale kluczowa jest najwyższa jakość tego, co wybiera nasza firma. Naprawdę dobrą wskazówką jest wybór produktów pełnoziarnistych, takich jak chleb razowy lub żytni, pełnoziarniste spaghetti, płatki owsiane i ziemniaki ze skórką, aby pomóc naszej firmie uzyskać wystarczającą ilość błonnika i różnych innych ważnych składników odżywczych.

5. Produkty roślinne zawierające zdrowe białko, takie jak fasola, soczewica, ciecierzyca i inne rośliny strączkowe, dostarczają zdrowego białka, a także błonnika i zazwyczaj mają niską zawartość tłuszczów nasyconych. Naprawdę dobrze jest je konsekwentnie uwzględniać w planie diety.

6. Produkty białkowe dla zwierząt domowych, takie jak ryby, jaja, produkty mięsne i mleko (nabiał, jogurt, ser) dostarczają stabilnych witamin i minerałów, a także mogą być częścią zdrowej diety.

Właściwie najlepiej jest nie spożywać zbyt dużo czerwonego i przetworzonego mięsa.
Zdecydowanie zaleca się, aby nasz zespół posiadał kilka części ryb przez cały tydzień, z których niektóre muszą być tłustymi rybami, takimi jak łosoś, makrela lub sardynki.
Pokarmy mleczne dostarczają białka, wapnia, witamin z grupy B, a także jodu.

W większości przypadków dobrze jest zdecydować się na wersje o niższej zawartości słodyczy (jak np. jogurt organiczny). Jeśli wybierasz alternatywy dla mleka roślinnego, spróbuj znaleźć te, które są wzmocnione wapniem, a najlepiej innymi minerałami i witaminami.

7. Właściwie lepiej jest przez większość czasu wybierać dużo zdrowsze tłuszcze, takie jak oleje roślinne, orzechowe, z nasion lub oliwy z oliwek, a na pewno nie mieć zbyt wielu zasobów uwodornionych tłuszczów, takich jak masło, kokos, a nawet ręka obrazy olejne.

8. Prawdopodobnie rozumiemy, że z pewnością nie musimy posiadać wielu artykułów spożywczych lub napojów alkoholowych o wysokiej zawartości uwodornionego tłuszczu, sodu i cukru, w tym pysznej czekolady, ciast, ciastek, ciastek, chipsów i smażonych chipsów ziemniaczanych. Jeśli je stosujesz, postaraj się, aby rozmiary części były małe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj