Podstawy zdrowego odżywiania

0

Spożywanie zdrowej i zrównoważonej diety to tylko jedna z najważniejszych cech, które możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje zdrowie, zobacz też to – SG. W rzeczywistości około 80% przedwczesnych problemów z sercem i ruchem można zapobiec poprzez odpowiednie opcje życiowe i zachowania, takie jak zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Dobrze zbilansowana dieta może pomóc zmniejszyć zagrożenie chorobami układu krążenia i udarem mózgu poprzez:

  • poprawiając poziom cholesterolu
  • obniżenie wysokiego ciśnienia krwi
  • pomagając zarządzać fizyczną masą ciała
  • radzenia sobie z poziomem cukru we krwi.

Podstawy zdrowego odżywiania

Jak wygląda zdrowy i zbilansowany, dobrze zbilansowany plan diety? Canada’s Food zaleca codzienne spożywanie asortymentu dobrze zbilansowanych produktów spożywczych. Obejmuje to częste spożywanie produktów żywnościowych pochodzenia roślinnego, a także rzadsze wybieranie wysoko przetworzonych lub nawet ultraprzetworzonych produktów spożywczych.

Dobrze zbilansowana dieta to:

1. Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców

Jest to jedno z najlepszych zachowań związanych z planem diety. Warzywa i produkty owocowe są bogate w składniki odżywcze (przeciwutleniacze, witaminy, minerały, a także błonnik) i pomagają utrzymać zrównoważoną wagę, utrzymując cię dłużej.
Umieść połowę swojego talerza razem z warzywami i owocami przy każdym posiłku i przekąsce.

2. Wybieranie posiłków pełnoziarnistych

Posiłki pełnoziarniste obejmują pełnoziarnisty chleb i herbatniki, brązowy lub nawet dziki ryż, komosę ryżową, owies, a także kaszę jęczmienną. W rzeczywistości są przygotowywane z pełnego ziarna. Pokarmy pełnoziarniste zawierają błonnik, zdrowe białko i witaminy z grupy B, które pomogą Ci zachować zdrowie i pełniej funkcje o wiele dłużej.
Zdecyduj się na produkty pełnoziarniste w przeciwieństwie do przetworzonych lub nawet klarowanych ziaren, takich jak biały chleb i makaron.
Załaduj jedną czwartą swojego talerza wraz z pełnoziarnistymi posiłkami

3. Spożywanie zdrowej żywności białkowej

Produkty białkowe obejmują warzywa, migdały, nasiona, tofu, wzbogacony napój sojowy, ryby, owoce morza, jaja, drób, chude czerwonawe mięso o szalonej aktywności, nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu, jogurty naturalne o obniżonej zawartości tłuszczu, kefir o obniżonej zawartości tłuszczu, a także sery o obniżonej zawartości tłuszczu złogi tłuszczu, a także sól. Zdrowe białka wspomagają rozwój i zachowanie kości, tkanki mięśniowej i skóry.

Jedz zdrowe białko każdego dnia. Staraj się jeść co najmniej dwie porcje ryb tygodniowo, a także często wybieraj pokarmy roślinne. Produkty mleczne są w rzeczywistości doskonałym źródłem białka. Wybieraj alternatywy o obniżonej zawartości tłuszczu w organizmie, bez dodatków smakowych. Załaduj jedną czwartą swojego talerza wraz z pokarmami białkowymi. Ograniczenie wysoko i ultraprzetworzonej żywności.

Silnie rafinowana żywność – zwykle nazywana ultraprzetworzoną – to produkty spożywcze, które zostały zmienione z ich autentycznego źródła i zawierają wiele dodanych składników. Podczas obróbki zazwyczaj niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i nici, są faktycznie usuwane, podczas gdy sód i glukoza są faktycznie włączane. Przypadki przetworzonych posiłków obejmują: fast foody, hot dogi, frytki, ciastka, mrożoną pizzę, wieprzowinę delikatesową, biały ryż i biały chleb.

4. Niektóre minimalnie przetworzone produkty spożywcze są w porządku.

Są to produkty spożywcze, które w rzeczywistości są nieco zmienione, ale zawierają garść składników wytwarzanych przemysłowo. Minimalnie rafinowane posiłki zawsze zachowują większość ważnych składników odżywczych. Niektóre przykłady to właściwie: nabyta sałatka, mrożone warzywa, a także owoce, jajka, nabiał, ser, mąka, brązowy ryż, olej i suszone konopie indyjskie. Nasz zespół z pewnością nie odnosi się do tych minimalnie przetworzonych produktów spożywczych, podczas gdy nasi eksperci zalecają zdecydowanie, aby nie jeść produktów rafinowanych.

5. Przygotowanie wody do wybranego napoju

Woda wspomaga zdrowie i dobre samopoczucie, a także zapewnia nawodnienie bez włączania tłuszczów do diety. Słodkie napoje alkoholowe, w tym energetyzujące napoje alkoholowe, koktajle owocowe, stuprocentowe soki owocowe, napoje gazowane, a także kawy smakowe mają mnóstwo słodyczy i mają niewielką lub żadną wartość dietetyczną. W rzeczywistości picie pustych kalorii bez zrozumienia jest łatwe, a to prowadzi do wzrostu masy ciała.

Zapobiegaj ekstrakcji wyników, nawet jeśli jest to w 100% ekstrakcja wyników. Chociaż sok owocowy ma kilka zalet wyniku (witaminy, minerały), ma więcej słodyczy niż nagrodę i mniej błonnika. Wynikowy sok z pewnością nie powinien być traktowany jako alternatywa dla nagród. Kanadyjczycy muszą jeść owoce, a nie je wszystkie. Kiedy bezpieczne picie wody nie jest oferowane, zaspokój pragnienie kawą, herbatą ziołową, niesłodzonym mlekiem o obniżonej zawartości tłuszczu, a także wcześniej gotowaną wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj