Zdrowe i zrównoważone strategie gotowania żywności

0

Zmiana podejścia do gotowania może pomóc w zmniejszeniu ilości tłuszczu w jedzeniu Twojego dziecka. Jeśli smażysz jedzenie, dlaczego nie spróbować zamiast tego grillować, gotować na parze lub piec posiłki? Zobacz także Strona Główna. To zdecydowanie zmniejszy zawartość tłuszczu w sieci.

Możesz dodatkowo obniżyć poziom tkanki tłuszczowej, dodając znacznie mniej masła do zgniecionych ziemniaków lub pieczywa, a także zużywając znacznie mniej oleju do gotowania. Korzystanie z butelki z rozpylaczem może pomóc zmniejszyć zużycie oleju.

Ramy żywnościowe

Maluchom należy dostarczać trzy posiłki dziennie wraz z dwoma małymi smakołykami pomiędzy nimi. Śniadanie jest w rzeczywistości zdecydowanie niezbędnym pożywieniem, jest fantastycznym sposobem pomocy maluchom w spełnieniu ich codziennych kryteriów żywieniowych. Alternatywy dla porannych posiłków, takie jak zboża, często zawierają dodatkowe witaminy i minerały.

Zdrowe i zrównoważone strategie gotowania żywnościOkazało się, że maluchy, które jedzą poranny posiłek, lepiej koncentrują się przez cały poranek w college’u. W porze obiadowej i wieczornej podawaj dzieciom różnorodne potrawy, jak również każdego dnia. Powinieneś zapewnić różne posiłki w każdym czasie posiłku. Spożywając wybrane posiłki, młodzi ludzie mogą otrzymać szereg różnych składników odżywczych.

Napoje

Utrzymanie nawodnienia jest również bardzo ważne. W niektórych gospodarstwach domowych postawienie dzbanka z wodą na stole podczas posiłków zachęca wszystkich bliskich do posiadania szklanki.

Najskuteczniejszymi napojami dla dzieci są woda i nabiał, ponieważ na pewno nie psują zębów. Napoje gazowane i słodka dynia/serok mogą łatwo dostarczyć nadmiaru energii, a także doprowadzić do niepotrzebnego przyrostu masy ciała.

Czyste soki owocowe oraz mieszanki smoothie dają bardzo dużo słodyczy i należy je stosować tylko w ciągu dnia. Osłabiaj wszelkiego rodzaju słodkie koktajle wraz z wodą – jeden składnik dyni do dziesięciu składników wody. Jeśli nowy sok, dzieciom poniżej 5 roku życia zapewnij połowę czystego soku i połowę wody.

Koktajle należy podawać młodzieży przy każdym posiłku, a pomiędzy nimi należy zrezygnować z 1 lub 2 napojów. To naprawdę dobra wskazówka, aby dostarczać dodatkowe koktajle, gdy pogoda jest naprawdę gorąca i podczas uprawiania sportu.

Herbata właściwie nie jest zalecana dla najmłodszych, ponieważ zmniejsza wchłanianie żelaza. Staraj się dostarczać raczej nabiał.

Słone potrawy

Dzieci nie muszą dodawać sodu do swoich produktów spożywczych – spróbuj użyć chwastów i przypraw jako alternatywy. Naprawdę dobrym pomysłem jest ograniczenie słonych przysmaków, takich jak chipsy, a także zmniejszenie ilości rafinowanych solonych posiłków, takich jak dania gotowe, a także rafinowane mięsa.

Czy moje dziecko potrzebuje codziennej witaminy?

Wszystkim dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 4 lat należy podawać suplement zawierający witaminy A, C i D, w tym krople witaminowe Zdrowy Start.

Wszystkim maluchom powyżej pierwszego roku życia należy podawać witaminę zawierającą 10 mikrogramów witaminy D, szczególnie w okresie jesiennym, a także zimowym. Aby dowiedzieć się więcej na temat witaminy D, odkryj BDA Meals Reality Piece na ten temat.

Wiodące rekomendacje

  • Rozpoznaj zmieniające się wymagania żywieniowe Twojego malucha wraz z wiekiem
  • Stworzenie dobrej atmosfery konsumpcyjnej z pewnością zachęci młodych ludzi do spróbowania większej ilości produktów spożywczych
  • Staraj się ograniczać podjadanie oraz wybierać owoce i warzywa
  • Posiłki muszą faktycznie opierać się na węglowodanach skrobiowych, w tym na ziemniakach, spaghetti, ryżu i pełnoziarnistych płatkach zbożowych
  • Wybierz zdrowe i zrównoważone techniki gotowania, takie jak grillowanie, a nawet pieczenie, aby ograniczyć nadmiar tłuszczów
  • Unikaj solonych smakołyków, a także staraj się obniżyć wszystkie gotowe potrawy, a także przetworzone kurczaki, które mogą zawierać dużo więcej sodu
  • Zawsze pamiętaj, aby upewnić się, że Twoje maleństwo jest naprawdę dobrze nawodnione

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj