Dobrze zbilansowane odżywianie dla dzieci: Proste zestawienie informacji o jedzeniu

0

Dzieci potrzebują normalnej żywności, a także przekąsek, aby zapewnić energię i składniki odżywcze, aby rosnąć i zachować zdrowie. Wymagania żywieniowe dzieci zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego należy być świadomym tych zmian. Ta płyta Reality Food – BLOG z pewnością pomoże Ci zagwarantować, że Twoje dziecko faktycznie spożywa najlepsze produkty spożywcze, niezależnie od wieku.

Jak dokładnie mogę zmotywować moje dziecko do spożywania dodatkowej zdrowej diety?

Z pewnością nie chodzi o to, co konsumuje twoje dziecko, ale także otoczenie, w którym jedzą. Kiedy maluchy jedzą z różnymi innymi członkami rodziny i mają te same potrawy, zachęca to dzieci do cieszenia się asortymentem posiłków. Jeśli możesz, staraj się siedzieć i jeść posiłki jako rodzina, bez przerw w postaci telewizji lub gier komputerowych.

Podjadanie może również wpływać na nawyki żywieniowe dzieci i może oznaczać, że nie mają dobrze zbilansowanej diety. Staraj się podjadać do dwóch razy dziennie oraz wybierać warzywa i owoce, zamiast smakołyków bogatych w tłuszcz, sól i glukozę.

Dobrze zbilansowane odżywianie dla dzieci: Proste zestawienie informacji o jedzeniuArtykuły spożywcze, a także jedzenie muszą być naprawdę przyjemne i zabawne! Dzieci naprawdę uwielbiają otrzymywać pociągnięte za sobą. Zabierz je do sklepów, aby pomóc wybrać różne produkty spożywcze. Pozwól im pomagać w gotowaniu, umieszczając jedzenie w garnku, a nawet pomagając w krojeniu miękkich potraw wraz ze ścisłym nadzorem. Zadbaj o to, abyś również rozmawiał o zdrowym jedzeniu w domu, ponieważ z pewnością stworzy to pozytywne partnerstwo dla twojego dziecka w zakresie posiłków.

Jakie produkty spożywcze powinny spożywać dzieci?

Maluchy poniżej 5 roku życia rzeczywiście szybko rosną i mają wysokie kryteria energetyczne (kcal). Ta moc wymaga wyprzedzenia pochodzącego z odżywczych produktów spożywczych. Dzieci w wieku powyżej 5 lat muszą przestrzegać zdrowej i zbilansowanej diety, idealnej dla wszystkich członków rodziny.

Składniki odżywcze, których potrzebują dzieci, zostały odkryte w tych 4 zespołach. Te produkty spożywcze muszą być faktycznie oferowane każdego dnia:

1. Węglowodany skrobiowe
Każdy posiłek powinien opierać się na produktach spożywczych z tej grupy, które dostarczają energii elektrycznej. Te produkty spożywcze obejmują; pieczywo, białe ziemniaki, kluski, ryż, ziarna z porannej mąki i ziarna, w tym kuskus i komosa ryżowa. Dla dzieci, które kończą pięć lat, szerokie tablice pełnoziarniste są w rzeczywistości lepszą opcją. Są zdrowsze i dodatkowo sycące.

2. Warzywa i owoce
Staraj się codziennie spożywać 5 porcji warzyw i owoców. Owoce i warzywa dostarczają mnóstwo witamin, które mogą pomóc zatrzymać kaszel, a także zimno. Dodatkowo zawierają błonnik raz na zawsze dla zdrowia przewodu pokarmowego. Owoce i warzywa mogą być nowe, mrożone, konserwowane (we własnym ekstrakcie) lub suszone. Czysty sok owocowy dodatkowo czeka w kierunku jednej porcji dziennie, ale musi być faktycznie podawany razem z posiłkami. Wypróbuj i komponuj z każdego owocu i warzywa na obiad, owoce można wykorzystać jako przekąskę lub nawet do tworzenia zdrowych koktajli.

3. Posiłki zawierające wapń
Zespół ten dostarcza młodym zawodnikom białka i wapnia. Jest to niezbędne do rozwoju, a także zdrowych kości, a także rozwoju zębów. Produkty takie jak mleko, sery, jogurty i fromage frais to w rzeczywistości doskonały wybór. Twoje dziecko powinno dążyć do spożywania codziennie trzech porcji pokarmu bogatego w wapń – na przykład 150 ml szklanki mleka, małego słoiczka jogurtu i kawałka sera wielkości pudełka zapałek. Niemleczne alternatywy dla mleka krowiego mogą być oferowane od 6 miesięcy w żywności i od roku jako główny napój alkoholowy.

Jeśli wybierasz substytuty roślinne, nasz wegetariański, wegański i roślinny artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat niektórych niezbędnych składników odżywczych, o których musisz wiedzieć. Musisz zadbać o to, aby te nabiały zawierały 120 mg wapnia na 100 ml, a także około 55-60 kcal na 100 ml.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej porady, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia. Dzieci do lat 2 muszą mieć pełnotłuste mleko i posiłki mleczne. Półtłusty nabiał może być oferowany od kilku lat, jeśli faktycznie rozwijają się prawidłowo.

4. Białko i żelazo
Mięso, ryby, jajka, migdały, rytmy (takie jak fasola, soczewica i warzywa), a także potrawy z rytmów (takie jak tofu, hummus i mniej soi) są w rzeczywistości doskonałym źródłem białka i żelaza. Zdrowe białko jest potrzebne do rozwoju, podobnie jak żelazo jest potrzebne, aby uniknąć anemii; popularne zaburzenie występujące u dzieci. Wybór zdrowych produktów spożywczych bogatych w białko musi być oferowany co najmniej dwa razy dziennie.

Czy powinienem podawać swoim maluchom artykuły spożywcze oraz koktajle bogate w złogi tłuszczu i/lub cukier?
Pokarmy o wyższej zawartości glukozy i tłuszczu z pewnością zapewnią dodatkową moc, ale kilka składników odżywczych.

Ta grupa produktów spożywczych obejmuje herbatniki, ciasta, mrożony jogurt, słodycze, ciemną czekoladę, przyprawy, w tym keczup, pikantne przekąski, takie jak chipsów, chipsów ziemniaczanych oraz słodkich napojów alkoholowych.

Wyższe spożycie słodyczy zwykle powoduje próchnicę zębów, a także może łatwo doprowadzić do nadwagi u dzieci. Konieczne jest unikanie ciągłego podawania dziecku słodkich napojów, przekąsek lub słodyczy, aby chronić jego perłowe białka, a także ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli chcesz podać coś słodkiego, lepiej ograniczyć się do dwóch razy w tygodniu lub nawet podczas posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj