Dobrze zbilansowana konsumpcja dla młodzieży

0

Jako mama i tata, jedną z absolutnie najważniejszych cech, które wykonujecie, jest pomaganie dzieciom w nauce zrównoważonych zachowań związanych z konsumpcją. Młodzież wymaga dobrze zbilansowanej diety wraz z posiłkami pochodzącymi ze wszystkich 3 grup produktów żywnościowych – warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych oraz zdrowych posiłków białkowych.

Dzieci potrzebują 3 dań na raz oraz 1 do 3 smakołyków (rano, w środku dnia i ewentualnie przed snem), sprawdź WWW. Zdrowe przekąski są tak samo ważne, jak posiłki, które serwujesz w żywności.

Najbardziej idealne produkty spożywcze to właściwie całe, świeże i surowe – świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, produkty mleczne, a także produkty mięsne; a także domowe potrawy.

Słodycze, a także zamienniki cukru

Oferuj żywność, która nie ma alternatywy dla cukru lub słodyczy. Ograniczenie cukrów drobnoziarnistych (sacharoza, glukoza-fruktoza, cukier biały) miód, syropy, syropy, a także brązowawa glukoza. Wszystkie mają podobną zawartość tłuszczu, a także przyczyniają się do próchnicy zębów.

Dobrze zbilansowana konsumpcja dla młodzieży

Zamienniki słodyczy, w tym sztuczne słodziki oraz sukraloza, nie zawierają tłuszczów ani nawet nie prowadzą do próchnicy, ale są znacznie słodsze od glukozy i nie mają wartości dietetycznych. Mogą wprowadzić rutynę polegającą jedynie na jedzeniu słodkich produktów i utrudniać dziecku przystosowanie się do owoców i warzyw. W rzeczywistości jest to naprawdę dobra sugestia, aby ograniczyć je do planu diety dziecka.

Sok jak i woda

Promuj wodę, gdy Twoje dziecko jest odwodnione, szczególnie między posiłkami i przekąskami. Ogranicz ekstrakt do jednej porcji (125 ml [4 uncje] 100% gorzkiego soku dziennie. Oferowanie prawdziwych owoców zamiast ekstraktu z produktów owocowych dodaje dobrze zbilansowany błonnik do planu diety Twojego dziecka. Czasami maluchy zdecydowanie spożywają alkohol w zbyt dużych ilościach podczas posiłków lub nawet między posiłkami, powodując, że wszystkie czują się pełne.

Sól

Sód jest minerałem, który utrzymuje odpowiednie płyny w organizmie. W rzeczywistości jest również potrzebny do funkcji nerwów i masy mięśniowej. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości soli może powodować nadciśnienie, które zwiększa zagrożenie chorobami układu krążenia. Sól jest często nazywana solą.

Podawaj swojemu maluchowi dobrze zbilansowane produkty spożywcze o niskiej zawartości sodu tak często, jak to możliwe. Posiłki rafinowane, a także paczkowane, zwykle zawierają większe ilości sodu.

Zbyt dużo sodu w dzieciństwie może skutkować preferencją dla solonych posiłków, co w rzeczywistości wiąże się z problemami z wagą i/lub dolegliwościami w późniejszym życiu. Wykorzystaj % dziennej wartości rynkowej (DV) na etykietach żywności, aby porównać produkty. Spróbuj znaleźć żywność o zawartości sodu poniżej 15% DV.

A co z nadmiarem tłuszczu?

Zdrowe tłuszcze w organizmie zawierają niezbędne tłuszcze, takie jak omega-3 i omega-6, które z pewnością nie są produkowane w organizmie i muszą pochodzić z produktów spożywczych. Gotuj razem z olejami roślinnymi, takimi jak rzepakowy, oliwkowy i/lub sojowy. Zdrowe i zbilansowane tłuszcze znajdują się również w składnikach sałatek, nieuwodornionych margarynach, masłach migdałowych (np. maśle orzechowym) oraz majonezie.

Wiele nadmiarowych tłuszczów, które są silne w temperaturze kosmicznej, zawiera dodatkowe tłuszcze trans i uwodornione, które mogą zwiększyć ryzyko problemów z sercem. Masło restrykcyjne, trudne marginesy, skracanie i minimalizowanie. Czytaj etykiety i unikaj tłuszczów trans lub uwodornionych, które można znaleźć w wielu kupowanych produktach, w tym ciastkach, pączkach, a także krakersach.

Ogranicz rafinowane mięso, w tym parówki, a także mięso na lunch, które w rzeczywistości mają również wyższą zawartość tłuszczu, soli (sól) i azotanów (konserwanty żywności).

Twoim zadaniem jako rodzica jest:

 • Ustal pory posiłków i przekąsek, które przyniosą korzyści całemu domowi. Dzielcie się posiłkami i jedzcie razem ze swoimi dziećmi.
  Zapewnij równowagę i różnorodność żywności ze wszystkich grup żywności w pożywieniu.
  Dostarczaj żywność w sposób, w jaki mogą sobie z nią szybko poradzić. Na przykład pokrój na części, a nawet rozgnieć jedzenie, aby zatrzymać zadławienie u znacznie młodszych dzieci.
 • Pomóż maluchom odkryć, jak korzystać z łyżki lub kubka, aby mogły z łatwością samodzielnie jeść.
 • Pokaż swojemu maluchowi odpowiednie przygotowywanie posiłków, a także ustawienie stołu jadalnego.
 • Unikaj używania deseru jako przynęty. Podawaj zdrowe i zbilansowane smakołyki, takie jak filiżanka owoców lub jogurt.
 • Pokaż swojemu maluchowi, w jaki sposób sprawdzasz metki, które pomogą Ci wybrać jedzenie przy zakupie.
 • Trzymanie się z daleka od barów serwujących fast-foody pokazuje maluchom, jak wielką wartość ma czerpanie przyjemności z jedzenia jako rodzina, podczas spożywania dobrze zbilansowanych, domowych dań.

Zadaniem Twojego dziecka jest:

 • Wybierz, co jeść z jedzenia, które dostarczasz podczas posiłku, a także traktuj okazję (a czasami może to oznaczać post).
 • Spożywać tak dużo, a nawet tak mało, jak chcą.
 • Przypuśćmy, że moje dziecko jest skrupulatnym zjadaczem?
 • Nie przejmuj się zbytnio, jeśli twoje dziecko odmówi jedzenia, a nawet dania. Powstrzymaj się od dawania im czegoś innego w międzyczasie naczynia tylko po to, żeby konsumowały. Z pewnością będą konsumować o wiele lepiej następujące jedzenie.

Nie przejmuj się zbytnio, jeśli Twoje dziecko nie wydaje się jeść wystarczająco dobrze. Jeśli ich masa ciała i pomiary są na monitorze, być może dostają to, czego potrzebują. Po prostu upewnij się, że podajesz swojemu dziecku szeroką gamę produktów spożywczych ze wszystkich grup produktów spożywczych, aby upewnić się, że otrzymuje odpowiednie składniki odżywcze. Specjalista medyczny Twojego dziecka z pewnością sprawdzi jego rozwój podczas regularnych sesji iz pewnością pozwoli Ci rozpoznać, czy występują jakiekolwiek problemy.

Dziecięce pragnienia zmieniają się z dnia na dzień, a nawet z posiłku na posiłek. Biorąc pod uwagę, że mają małe żołądki, dzieci muszą zwykle spożywać procenty przez cały czas. Dzieci wiedzą, ile produktów spożywczych muszą mieć, a także z pewnością zjedzą tyle, ile potrzebuje ich ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj