Congressus Dietetica 2017

26 styczeń 2017
Profesor dr hab. n. farm. Bogdan Kędzia jest wybitnym specjalistą w dziedzinie mikrobiologii leku roślinnego, produktów zielarskich oraz apiterapii.
Autor wielu publikacji książkowych i artykułów, wieloletni redaktor czasopism naukowych oraz autorytet wśród farmaceutów i zwolenników medycyny naturalnej. Stworzył grunt dla nowej dziedziny nauk biologicznych – mikrobiologii leku roślinnego.

Profesor dr hab. n. farm. Bogdan Kędzia jest wybitnym specjalistą w dziedzinie mikrobiologii leku roślinnego, produktów zielarskich oraz apiterapii. Profesor Kędzia od początku swojej pracy naukowej zasiada w ważnych towarzystwach i klubach naukowych. Od 1963 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów i od 1965 roku Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. W 1989 roku został członkiem grupy roboczej Aerozole w Medycynie, zaś od 1994 roku – Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego. Profesor należy ponadto do sekcji naukowej Polskiego Komitetu Zielarskiego, jest członkiem Komisji Apiterapii Polskiego Związku Pszczelarskiego, Komisji Leku Naturalnego i Biotechnologii Komitetu Terapii i Nauk o Leku PAN oraz Zespołu ds. Czystości Mikrobiologicznej Komisji „Farmakopei Polskiej”. Od lat związany jest z Sekcją Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W latach 1977-1990 Profesor Bogdan Kędzia pełnił funkcję Sekretarza Rady Naukowej w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich (obecnie Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich), będąc jednocześnie członkiem Rady (do 2004 roku). 

Komentarze (0)

Brak komentarzy
powrót
copyright © 2012 Polskie Stowarzyszenie Dietetyków
design by fast4net