Szkolenia, warsztaty

3 październik 2018
Termin i miejsce
2
8 października 2018- Kraków
4 listopada 2018- Łódź
8 grudnia 2018- Lublin
15 grudnia 2018- Warszawa

 

Organizator: EduNutrica
 

Dieta ketogenna to dieta bogatotłuszczowa i bardzo niskowęglowodanowa. Dzięki takiemu rozłożeniu składników odżywczych w organizmie dochodzi do ketogenezy, czyli powstawania ciał ketonowych. Są one źródłem energii w zastępstwie glukozy. Mechanizm ten wykorzystywany jest w leczeniu, przede wszystkim padaczek lekoopornych. Trwają badania dotyczące możliwości prowadzenia jej w innych chorobach (np.onkologicznych, otyłości czy cukrzycy typu 2), jak na razie bez wyraźnych wskazań. 
 
 Wybrane choroby neurologiczne i wrodzone wady metabolizmu to jak na razie jedyne regulowane zaleceniami grupy schorzeń, w których wykorzystawane jest lecznicze działanie diety ketogennej. I dokładnie chodzi o leczenie, a nie tylko wspieranie terapii. Dieta powinna być przepisywana przez lekarza i prowadzona przy współudziale doświadczonego dietetyka. Międzynarodowe zalecenia opisują wskazania i przeciwwskazania stosowania diety ketogennej, wskazują na powikłania, systematyzują badania konieczne do wykonania przed wprowadzeniem i w trakcie prowadzenia diety, szczegółowo opisują rodzaje diet bogatotłuszczowych oraz tryb ich prowadzenia. 
 
 Wszystkie te zagadnienia, łącznie z praktycznym wykorzystaniem diety ketogennej, będą poruszone podczas szkolenia.

Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
 
Organizator zapewnia drobny poczęstunek podczas przerw: kawa, herbata, woda, ciasteczka, owoce, warzywa oraz degustacja produktów od partnerów m.in. Primavika. 


Koszt szkolenia: 210-280 zł

Szczegóły: https://www.edunutrica.plKomentarze (0)

Brak komentarzy
powrót
copyright © 2012 Polskie Stowarzyszenie Dietetyków
design by fast4net