Inne wydarzenia

17 styczeń 2016
Laboratorium genetyczne EUROIMMUN DNA uruchomiło internetowy kurs dedykowany dla dietetyków: Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią, pod patronatem naukowym Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz prof. dr hab. Bożeny Cukrowskiej z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Wierzymy, iż wzrost wiedzy na temat diagnostyki i prowadzenia pacjentów z celiakią przyczyni się do poprawy jakości życia osób z nietolerancjami pokarmowymi.
 

Życie w zgodzie z celiakią
 
Firma EUROIMMUN POLSKA, lider w dziedzinie diagnostyki, przygotowała kurs online „Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią”. Celem kursu jest stworzenie sieci rekomendowanych dietetyków, którzy będą reprezentować najwyższy standard opieki nad pacjentami z celiakią.
Opłaty za udział w kursie (30 zł) zostaną przekazane na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. 
 
Program kursu został przygotowany w oparciu o wyniki najnowszych badań i uwzględnia obowiązujące rekomendacje. Obejmuje 4 bloki tematyczne:
  • Celiakia jako jednostka chorobowa,
  • Diagnostyka celiakii,
  • Dieta w celiakii,
  • Prowadzenie pacjenta z celiakią. 

Kurs kończy się egzaminem, a uzyskanie pozytywnej oceny stanowić będzie podstawę do wydania certyfikatu „Dietetyk Przyjazny Chorym na Celiakię”. 
 
Patronat naukowy nad kursem sprawuje Profesor Bożena Cukrowska z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Kurs dostępny jest na stronie akademia.euroimmun.pl

 
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy
powrót
copyright © 2012 Polskie Stowarzyszenie Dietetyków
design by fast4net