Aktualności

25 czerwiec 2015
W miniony wtorek 23 czerwca 2015 r. przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków więli udział w debacie "Żywienie i aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w wieku szkolnym" zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości wraz z partnerami Polską Federacją Producentów Żywności Związkiem Pracodawców i Stowarzyszeniem Zdrowe Pokolenia.
Podczas spotkania omówiono skuteczność prowadzonych obecnie i już zakończaonych programów zdrowotnych mających na celu zmniejszenie odsetka dzieci z nagwagą i otyłością poprzez edukację żywieniową i zachęcanie do podjemowania aktywności fizycznej.
Jeden z modułów tematycznych został poświęcony opiece zdrowotnej nad dzieckiem otyłym, podczas którego zastanawiano się nad rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby przyczynić się do zachamowania rosnącej epidemii otyłości wśród dzieci i młodzieży. Wśród zaproponowanych rozwiązań pojawił się zespół interdyscyliarny, w którego skład miałby wejść również dietetyk.

 
Zaporaszamy do obejrzenia videorelacji z całości spotkania:

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy
powrót
copyright © 2012 Polskie Stowarzyszenie Dietetyków
design by fast4net